O mnie

O mnie i o mojej marce! Jestem Dominika Dąbrowska…

Od najmłodszych lat przewijały się w moim życiu działania artystyczne. Dominika Dąbrowska, bo o mnie mówią, że mam duszę artystki. Choć nie planowałam na stałe związać się z działalnością artystyczną, szybko okazało się, że to właśnie w sztuce znajduję spełnienie i sens egzystencji. Dziś jestem twórcą i kreatorem własnej marki.

Moja przygoda z artystycznym biznesem to prawdziwy rollercoaster, któremu nieustannie się oddaję. Zimą często można mnie spotkać na targach i jarmarkach, gdzie prezentuję swoje prace. Latem i przez cały rok szkolny prowadzę liczne warsztaty artystyczne dla dzieci w różnych placówkach, takich jak kluby dziecka, przedszkola i szkoły. Zajęcia dla dorosłych stanowią ważną część mojej działalności, której częstotliwość rośnie z każdym rokiem.

jo

Moja malutka pracownia znajduje się w centrum Zabrza, na Śląsku. To tutaj tworzę część swoich dzieł, a niektóre projekty powierzam moim zaufanym współpracownikom. Moje prace można zobaczyć i nabyć bezpośrednio w sklepie internetowym. Ponadto, chętnie stworzę dla Ciebie indywidualny projekt, dopasowany do Twoich potrzeb i upodobań.

Z wykształcenia jestem plastykiem, technikiem, pedagogiem i oligofrenopedagogiem. Moja ścieżka zawodowa była kręta. Podążałam nią raz pod wiatr, a niejednokrotnie i turlałam się z górki. Przekrój moich stanowisk pracowniczych był ogromny. Monter elektronik, sprzedawca na targu, florystka, animator zabaw, nauczyciel. W każdej z nich wiele się nauczyłam i wyciągnęłam jeszcze więcej wniosków. Z perspektywy czasu niesamowicie się cieszę, że jednak tak się potoczył mój los. (Ten los został opisany w innych zakładkach strony, śmiało buszuj.)

Rozejrzyj się po mojej stronie, aby dowiedzieć się więcej na temat moich produktów oraz usługach, które przygotowałam dla Ciebie.

Cieszę się, że tu jesteś! Zachęcam do zapoznania się z moimi działaniami na moich mediach społecznościowych. Znajdziesz mnie tam pod nazwiskiem Dominika Dąbrowska albo bezpośrednio na profilu Trzykąty. Zapraszam do odkrywania mojego twórczego świata!

0002-981506898_20210507_190709_0000

Poznaj moją markę

Umiejętności
Edukacja artystyczna to mój konik – prowadzę od blisko 10 lat
warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Materiały
Dekoracje wyprodukowane są z metalu, drewna
oraz 100 % ręcznie z masy ceramicznej.
Priorytety
Stawiam na jakość, dbałość o szczegóły i  zadowolenie każdego klienta!
Nagrody
Zdobycie I nagrody lokalnego konkursu
„Zabrzański Biznesplan 2019”
w obszarze rozwoju marki

Ceramiczne rękodzieło

Ceramika to żywioły, z którymi lubię się zmierzać!

Moja passa związana z ceramiką trwa. Kocham odkrywać jej tajniki. To ona uczy pokory, cierpliwości i kształtuje nadal mój charakter. Jestem wdzięczna, że narodziła się we mnie pasja do odkrywania świata ceramiki. Swoją wiedzą, doświadczeniem obecnie dzielę się na poziomie podstawowym. Prowadzę na terenie śląska mobilne warsztaty dla dzieci, jak i dorosłych. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z ofertą moich warsztatów, jak i również ceramicznych prac, które skupiają swą uwagę głównie na inspirowaniu się naturą.

IMG_8374

Jakie były początki tej przygody?

Z ceramiką miałam styczność na zajęciach z rzeźby w szkole plastycznej. W czasie mojej edukacji artystycznej, zajęcia tego typu i sama w sobie masa plastyczna nie wzbudziła we mnie uznania. Całkiem przypadkiem pracując w jednej z szkół specjalnych okazało się, że znajduje się na wyposażeniu piec do wypału ceramiki. Mini pracownia wyposażona w materiały, narzędzia i dzieci z potrzebami edukacji artystycznej stały się punktem zapalnym mojego działania. Praca z gliną zaczęła mnie i moim podopiecznym przynosić samo dobro. Dostałam możliwość pójścia na kurs ceramiki I stopnia w 2017 roku. Dzięki Pani Kasi ze Świata Gliny ceramika zaczęła mnie bardzo fascynować i nieprzerwanie trwa!

Warsztaty Artystyczne

Jak na nauczyciela przystało, forma prowadzenia zajęć warsztatowych nieustająco jest moim konikiem!

Zajęcia warsztatowe dla dzieci prowadzę od blisko 10 lat. Pod moim czujnym okiem wiele dzieciaków pobudzało swą kreatywność. W roku szkolnym prowadzę warsztaty artystyczne dla dzieci w placówkach prywatnych, klubach dziecka, przedszkolach i szkołach. W roku 2020/2021 zaczęłam odważnie prowadzić warsztaty dla dorosłych. Okazało się, że sama w sobie forma warsztatów kreatywnych, szczególnie w czasach pandemii daje ludziom niesamowitą wartość, ukojenie i spokój. Poczułam misję i po dziś dzień dzielę się swoją wiedzą, prowadząc mobilne warsztaty artystyczne. Forma warsztatowa dostarcza mi ogromnej satysfakcji, ale też i angażuje bardzo dużo pokładów mojej energii. Na szczęście na swojej drodze spotykam wspaniałych odbiorców. Ludzi, którzy tę energię odwzajemniają. Dlatego cały czas chcę powiększać swoją ofertę warsztatową. Warsztaty ceramiczne cieszą się dużą popularnością lokalnej społeczności, natomiast w planach mam ruszyć z warsztatami z wypalania i malowania na drewnie, a jeśli jeszcze nie poznałaś/eś mocy i energii warsztatów artystycznych to gorąco polecam tego doświadczyć!

IMG_6750

Drewniane dekoracje

Drewniane ozdoby i elementy dekoracyjne mają bardzo duży potencjał!

Moja marka jest silnie powiązana z naturą. Drewno jest jej elementem tworzącym wspólną całość. Tworzę obrazy na plastrach drewna oraz różnego rodzaju dekoracje ze sklejki.
Główną techniką ozdobną jest pirografia łączona z malarstwem. Za pomocą specjalistycznego sprzętu ze stacją regulującą temperaturę i kolbą, przypominającą lutownicę nanoszę na drewno różnorodne wzory. Korzystam również z innych sprzętów, dzięki którym można uzyskać różne kształty drewna, sklejki. Do pomocy wycinania, grawerowania w pracowni służy frezarka oraz ploter CO2. Tego typu dekoracje najczęściej są realizowane pod indywidualne zamówienie klienta. Wiele realizacji przybliżających pogląd na produkty tworzone na zamówienie, możesz zobaczyć w zakładce portfolio.

Metalowe dekoracje

Jeżeli chcesz wystroić wnętrze. Dodać industrialnej wisienki na torcie w europejskiej odsłonie. To metalowe dekoracje są idealne dla Ciebie.

Metalowe dekoracje ścienne tworzę z pasją i zaangażowaniem. Każdy szczegół jest dokładnie przemyślany, a efektem jest dzieło sztuki, które doda charakteru i uroku Twojemu domowi. To nie tylko piękna i elegancka ozdoba, ale także bardzo praktyczny element. Jest to pewnego rodzaju odskocznia od tego co tworzę na co dzień. Projektowanie metalowych dekoracji daje mi dużo satysfakcji, a końcowe efekty przebijają moje najśmielsze oczekiwania. Dużo projektów, które zdążyłam już zrealizować nie znajduje się w moim sklepie, ponieważ są to zlecenia dopasowane do potrzeb odbiorcy. Część z nich możesz zobaczyć w moim portfolio. Jeżeli szukasz czegoś dla siebie to zajrzyj do moich dzieł, które są aktualnie dostępne w sklepie.

Zaufali mi:

pokaż